BAŞKAN YUSUF YALÇUVA'DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN YUSUF YALÇUVA'DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Kumru Belediye Başkanımız Yusuf Yalçuva, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Yusuf Yalçuva, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Geçtiğimiz yıl buruk bir şekilde karşıladığımız Kurban Bayramı'na bu yıl bir nebze olsun daha iyi şartlarda kavuştuk. Salgının tamamen kontrol altına alınması için gerekli tüm tedbirleri yerine getirmemiz gerektiği gerçeğini bu vesile ile bir kez daha vurgulamak istiyorum.

Sevgili hemşehrilerim,

Kurban Allah’a yaklaşmak anlamına gelir. Paylaşma ve yardımlaşmayı ifade eden bu bayram kimsesizi hatırlamayı, yoksullara umut olmayı ve bu dayanışmayı hayatımızın tümüne yaymayı taşır özünde. Anlamıyla ve kıymetiyle bizlere bir çağrı olan bu ibadetin özünü hiçbir zaman unutmamak elbette en büyük gereklilik.

Rabb'imden, özüyle insanlığa çağrı olan bu anlamlı bayram hürmetine, tüm sıkıntı ve sorunlardan arınmamızı, türlü musibetlerden korunmamızı ve manevi ferahlığa ulaşmamızı niyaz ediyorum.

Her birinizden bir istirhamım var. Bu anlamlı bayramı özüne uygun olarak yaşayalım; küskünlükleri bir kenara bırakarak, birbirimize sımsıkı sarılalım. Coşkuyu, umudu, sevinci ve acıyı paylaşarak dayanışmayı güçlendirelim.

Bu duygu ve düşüncelerle, her birinizin ve tüm İslam âleminin Kurban Bayramını gönülden kutluyor, bayramın sağlık, huzur ve mutluluğa vesile olmasını diliyorum."