BELEDİYE BAŞKANIMIZ YUSUF YALÇUVA, YEDAŞ BÖLGE MÜDÜRÜNÜ AĞIRLADI

BELEDİYE BAŞKANIMIZ YUSUF YALÇUVA, YEDAŞ BÖLGE MÜDÜRÜNÜ AĞIRLADI.

YAPILAN VE PLANLANAN ÇALIŞMALARLA KUMRU DAHA GÜZEL OLUYOR

Kumru Belediye Başkanımız Yusuf Yalçuva, Yeşilırmak Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (YEDAŞ) Bölge Müdürü Mustafa Öztürk ve beraberindeki heyeti ağırladı.

Kumru Belediyesinde gerçekleştirilen ve ilçede yapılan ve yapılacak olan çalışmaların ele alındığı toplantıya, YEDAŞ Bölge Müdürü Mustafa Öztürk, Bölge Müdür Yardımcısı Oğuz Güzeltepe, Tesis Şefi Tahir Burak İşbakan, Müşteri Teknik Hizmetleri Şefi Volkan Türkmen ve Kumru İşletme Şefi Kadir Azaklı katıldı.

Kumru ilçesine 2011 ile 2021 yılları arasında YEDAŞ tarafından 29,8 Milyon TL’lik yatırımın yapıldığını belirten Başkanımız Yusuf Yalçuva, yapılan ve planlanan çalışmalarla ilçe elektrik sıkıntısının en aza indirildiğini söyledi.

YEDAŞ’IN KUMRU’DAKİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

YEDAŞ Bölge Müdürlüğünün 2011 ve 2021 yılları arasında ilçe merkezine önemli yatırımlar yaptığını belirten Yeşilırmak Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (YEDAŞ) Bölge Müdürü Mustafa Öztürk, ekiplerin sahada aktif olarak görev yaptığını belirtti

Bölge Müdürü Mustafa Öztürk yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“YEDAŞ Bölge Müdürlüğü olarak Ordu’nun 19 ilçesinde çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Bugün ekiplerimizle birlikte Kumru Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Yalçuva’yı makamında ziyaret ederek yapılan ve planlanan çalışmalarla ilgili istişarelerde bulunduk. YEDAŞ olarak geride bıraktığımız 10 yıllık süre zarfında Kumru ilçemizde, mahalle şebekesi, enerji nakil hattı yenileme, ilave trafo projeleri, DM yatırım projeleri, yeraltı dönüşüm projeleri ve bakım onarım çalışmaları olmak üzere toplam 29.8 milyon liralık yatırım gerçekleştirildik. Bu çalışmalar haricinde ekiplerimiz sahada aktif olarak çalışma sürdürüyor. Planlanan ve devam eden çalışmalarla ilçemizdeki enerji sıkıntısını en aza indirmeyi hedefliyoruz” dedi.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ YUSUF YALÇUVA’DAN YEDAŞ’A TEŞEKKÜR

Yapılan ve planlanan çalışmalarla ilçenin geleceğe hazırlandığını belirten Kumru Belediye Başkanımız Yusuf Yalçuva, yatırımların hayata geçirilmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum.

Başkanımız Yusuf Yalçuva, açıklamalarında şunları söyledi:

“Göreve geldiğimiz günden bu yana ilçemizde önemli yatırımları hayata geçirdik. Bu bağlamda özellikle YEDAŞ’ın çalışmaları bizleri memnun etti. Planlanan ve hayata geçirilen yatırımlar nedeniyle başta Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez olmak üzere, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler, YEDAŞ Bölge Müdürümüz Mustafa Öztürk ve YEDAŞ’ın tüm çalışanlarına ilçem adına teşekkür ediyorum. Kumru yapılan ve planlanan çalışmalarla daha güzel olacak.”