CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Kumru Belediye Başkanımız Yusuf Yalçuva, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Yalçuva, mesajında şu görüşlere yer verdi:

Tam bağımsız bir ülke misyonu ile diplomaside ve harp meydanlarında verilen büyük mücadelelerin kazanımı; ruhunda şeref, bağımsızlık ve mücadele kavramını en yoğun şekilde taşıyan bir milletin eşsiz zaferidir Cumhuriyet. Esaret zincirlerini, kirli plan ve emelleri korkusuz, vakur bir şekilde söküp atmanın, yeniden doğuşun, tarih sahnesinde varoluşun kanıtıdır Cumhuriyet. Bin yılda dirayetle karılan birlik hamurunun mayasının sağlamlığının yegane tezahürüdür Cumhuriyet. Ezelden beri hür yaşamış bir milletin ebede dek özgür yaşayacağının dünyaya haykırışıdır Cumhuriyet. Milli sınırlarımız içerisinde, tamamen millet egemenliğine dayalı, bağımsız bir devlet olarak varlığımızı sürdürmemizin mührüdür Cumhuriyet.

Bugün bütün dünyada devlet olmanın, birlik olmanın, hakikati haykırmanın, mazluma nefer, zalime korku olmanın karşılığı olan Türkiye Cumhuriyetimizin 96. yılı.

Tüm olumsuz koşullara rağmen çelik gibi irade, sarsılmaz inanç ve değerlere bağlılıkla kazanılan biricik Cumhuriyetimizin dünyadaki saygın yerini korumak, her alanda gelişimini sağlamak ve değerlerini güçlendirmek her birimizin en temel vazifesidir. Bunu asla unutmayalım.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetin temellerini oluşturan bağımsızlık mücadelesinin kahraman neferlerini ve Büyük komutan, devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı, sevgi, minnet ve rahmetle yad ediyor, Cumhuriyetimizin 96. yılını içtenlikle kutluyorum.